Pozew do trybunału skarbowego dla starszych ziemskich ruskich z oskarżenia Żydów z Brzeżan, Kałusza, Przemyślan, Narajowa, Skole

Instygator trybunału wraz z Żydami z Brzeżan, Kałusza, Przemyślan, Narajowa i Skolego i innych miast książąt Czartoryskich wojewodów ruskich [Augusta i Zofii Marii] pozywają do trybunału skarbowego radomskiego Berka Rabinowicza brodzkiego i Josia Lewkowicza Czatkisa marszałków, Szmula Rabinowicza, Icka Jakubowicza Rabinowicza, Lewka Chaimowicza, Pinkasa Abraamowicza żółkiewskiego, Jakuba oleskiego, Herszka Moszkowicza Rabinowicza, Josia Ickowicza, Zyskiela tyśmienickiego, Wulfa tyśmienickiego, Berka stanisławskiego, Herszka Berkowicza starszych ziemskich wojewódzwa ruskiego w sprawie nadmiernego obciążenia podatkami.

Archive: Central State Historical Archives of Ukraine in Lviv
Fond: Lviv castle court files (Księgi grodzkie lwowskie)
Reference Number: CGIA Lwów, Fond 9, op. 1, sp. 578, s. 1515-1518, CGIA Lwów, Fond 9, op. 1, sp. 578, s. 1622, 1623
Language: Latin
Creation Date: 02.02.1758
Place of origin: Radom
Geographical names: Berezhany, Brody, Ivano-Frankivsk (Stanisławów), Kalush (Ukraine), Lviv (Lwów), Narayiv (Ukraine), Olesko, Peremyshliany (Ukraine), Radom, Skole, Tysmenytsia, Zhovkva (Ukraine)
Notes:

Relacja położenia pozwu w aktach grodzkich lwowskich 1 III 1758 r. Pozew doręczony syndykowi żółkiewskiemu w Żółkwi.

Na s. 1622, 1623 relacja z 8 III 1758 r.  położenia tego pozwu w Brodach do rąk Berka Rabinowicza.